Pomoc s webom

Ak máš záujem pomáhať na našej webovej stránke, máme hneď niekoľko možností. Prvé dve možnosti sú jednoduché a zvládne ich každý. Tretia je trošku náročnejšia a ďalšie sú pre ľudí so skúsenosťami s wodpressom, elementorom, SEO optimalizáciou, linkbuildingom alebo programovaním. Tu sú spísané iba niektoré

1. Veľmi jednoduchá pomoc s klúčovaním článkov, aby našu stránku google ľahšie našiel.

Ide o vypĺňanie políčok SEO Title, SEO Description a SEO Keywords k daným článokm. V minulosti sme to nie všade vypĺňali a ak chceme, aby nás google lepšie zobrazoval, tak máme veľké resty. Na obrázku nižšie vidíš tri ukážky, ako to vyzerá vyplnené.

1) Ak máš záujem a vyplnil si formulár pre dobrovoľníka (aby sme o tebe niečo vedeli), napíš mi email: miso@cestounecestou.sk a vytvorím ti konto na našom webe.

2) Po prihlásení si budeš môcť zmeniť heslo.

3) Moja stránka je po anglicky, tak ak by si to mal po slovensky, tak verím, že to tiež zvládneš 🙂

Klikneš naľavo na „posts„. A budeš scrolovať nižšie až kým uvidíš články, kde nemáme SEO vyplnené.

image.png

Príklad zblízka ako vyzerá SEO (ak by predošlý obrázok bol príliš malý):

image.png

4) Najľahšie to vyplníš tak, že si článok, pre ktorý to robíš, otvoríš v novom tabe (alebo novom okne) – teda kliknes na View (viď obrázok nižšie)

image.png

5) Do SEO stačí skopírovať: nadpis, prvý odsek alebo prové 2-4 vety a pridať keywords – kľúčové slová k danému článku. Je to manuálna práca, ktorú zvládne každý.


2. Pridávanie videí a článkov na stránku

Máme linky na veľa zaujímavých videí, ktoré by sme radi pridali na web. Zároveň máme množstvo natočených prezentácií z festivalu, ktoré sú už na našom youtube, ale nie sú na našom webe. Bolo by super, ak by si nám pomohol s pridaním ich na náš web. Informácie k tomu sú v tomto dokumente, ku ktorému ti dám prístup, keď mi napíšeš: miso@cestounecestou.sk


3. Migrácia najdôležitejších stránok z WP Bakery Page Builderu do Elementoru (alebo WordPress Gutenbergu).

Niekoľko rokov máme WP Bakery Page Builder (WPBPB), ktorý je super, ale je to veľká komplexná vec navyše, ktorú ak by sme nepotrebovali mať už na webe, náš web by bol rýchlejší. A elementor je oveľa lepší. Hlavne nám však pomôže vyriešiť ten problém, že keď zdieľame nejakú našu stránku na našom facebooku, tak v linku neukazuje rôzne hieroglyfy, ktoré robí WPBPB a vyzerá to krajšie. Keďže práve z FB máme veľa návštev, radi by sme to mali naporiadku. Nie je to veľmi komplikované, len sa s tým treba hrať a treba hodiny času. Samozrejme, aj za malú pomoc budeme vďační.


4. Ak máš akékoľvek iné schopnosti s programovaním, SEO, optimalizáciou, alebo čo sa dá vylepšiť na webe, daj vedieť! Nápadov máme veľa :). A aj sám môžeš navrhnúť zlepšenie.

Ďakujeme