Miesto pre priateľov, cestovateľov, našich prednášajúcich a dobrovoľníkov z OZ Cestou necestou. Cieľom je vytvoriť komunitný priestor, kde sa môžu stretnúť cestovatelia a priatelia, plánovať svoje ďalšie cesty, vymieňať si svoje skúsenosti a užiť si blízkosť našich hôr.

Miesto: Vyšné Malatíny 92, 15-20 kilometrov od Ružomberka a tiež od Liptovského Mikuláša. V blízkosti je Sojka resort s wellnesom, neďaleko je tiež Bešeňová, Kalameny, Liptovský Ján a tiež Nízke a Západné Tatry i Choč :).

Jedná sa o dvojizbový byt na poschodí, ktorý čaká kompletná rekonštrukcia na jar 2024. Okrem rekonštrukcie bytu sa snáď tento rok opraví aj strecha a časom aj zateplí bytovka. Aktuálne je byt v pôvodnom stave a na byte sa nerobilo nič 60 rokov. Je potrebná výmena vody, elektriny, podláh, zrušenie priečky medzi obývačkou a kuchyňou, zaviesť kúrenie (aktuálne je tam iba piecka v obývačke a jeden elektrický radiátor) a kopec ďalšieho.

Idea: Naľavo bude samostatná spálňa, kde môžem kedykoľvek prísť, pracovať a ísť na hory. Obývačka s vyvýšeným pódiom s možnosťou prespatia pre 2-4 ľudí bude kedykoľvek k dispozícii pre návštevy za dobrovoľný príspevok. Už teraz mám pripravený lockbox s kľúčom, čiže ak by ste radi išli, dajte mi vedieť na miso@cestounecestou.sk (aktuálne pre priateľov, prednášajúcich a dobrovoľníkov). Budem rád, ak budem s priateľmi a ak dobrovoľné príspevky pokryjú náklady na prevádzkovú réžiu. O byte som sa dozvedel od kamošky Peti Poganyovej (vyšla na Denali na Aljaške, 7492 metrový Noshaq v Afganistane, viackrát na Kilimanjaro), ktorá spolu s priateľom Peťom (spolu vyšli na Alpamayo v Peru) býva vo vedľajšom byte :). Ak plánuješ ísť na Liptov, daj vedieť ;).

Aktuálny kalendár návštev

Plánovaný pôdorys: