Andrej Vozárik – Európou na bicykli – Iron courtain trail – Sólo 7500 km

Predstavujeme expedíciu prihlásenú do Expedičného fondu na rok 2024.

Mojím cieľom je prejsť Európu na bicykli, po trase kopírujúcej bývalú železnú oponu. Cesta bude dlhá cca 7500 km a bude prechádzať takmer 20 štátmi. Plánujem ju absolvovať sólo za približne 2 mesiace. Hlavnou myšlenkou mojej cesty, je inšpirovať ľudí, že aj keď v živote prídu ťažké situácie, netreba sa vzdávať a stále je možné dokázať niečo skvelé, ako je napr. táto cesta. Moja expedícia, kombinuje sólo cykloturistiku s poslaním zvyšovania povedomia o duševnom zdraví. Plánujem organizovať osvetové podujatia a zdieľať svoje skúsenosti na sociálnych médiách a vytvoriť dokument, aby som oslovil čo najširšiu verejnosť. Po návrate domov sa chcem podieľať na šírení povedomia o duševnom zdraví, aj prostredníctvom môjho YT kanálu: Mentálna odolnosť, ktorí si získava, čoraz väčšiu pozornosť.

Termín expedície: Jún – August 2024

Dĺžka expedície: 60 – 80 dní

Počet ľudí: 1

Predpokladaný rozpočet expedície: 3000 €

Jedinečnosť expedície: Moja sólo cesta naprieš Európu, má inšpirovať ľudí, že aj keď prežívajú náročné obdobia, ktoré ich položia na kolená, môžu opäť vstať a zvládnuť niečo výnimočné.

Záväznosť expedície a termínu: 80% šanca, že vyrazím. Financie na cestu v totálne spartanskom režime, mám zaistené. 1500 € Na cestu som získal podporu s fondu pre budúcnosť športu. Aktuálne je potrebných ešte asi 600 – 1000 €, na zabezpečenie logistiky a lepšieho vybavania.

Plánované krajiny: Nórsko, Fínsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva, Poľsko, Nemecko, Česko, Slovensko, Rakúsko, Slovinsko, Chorvátsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Grécko, Albánsko/ Turecko

Predošlé skúsenosti s cestovaním, odkazy na blogy, stránky alebo reportáže: youtube, YT: Mentálna odolnosť, IG: Európu_na_bicykli