Vyhodnotenie 7. ročníka Expedičného fondu

Aký bol rok 2021? Väčšina by povedala, že z cestovateľského hľadiska nič moc, ale cestovať sa dalo. Som toho živým dôkazom (mapa cesty). Z pohľadu Expedičného fondu to však nebola žiadna sláva. Vďaka 2 % z daní sme vyzbierali najmenej financií v celej histórii (od 1.1.2020 do 27.9.2021 nám od finančnej správy prišlo 182,12 €), z čoho polovica je pre Expedičný fond. Nie je sa čomu čudovať. Pandémia zasiahla všetkých. V minulom roku sme podporu neposkytli. Od 1.1.2020 do 27.9.2021 nám prišlo 471,4 €, čiže: 235,7 € pre Expedičný fond. K tomu prirátame 18 €, ktoré mal Expedičný fond na účte. Po odrátaní administratívnych nákladov (25%) nám ostáva: 190,27 €, ku ktorým pripočítame 350 €, ktoré vrátila expedícia spred dvoch rokov, lebo cestu neuskutočnila. Celkovo sme teda rozhodovali o rozdelení 540 €. Pri minimálnej podpore 200 € na expedíciu bolo jasné, že podporíme dve zo štyroch expedícii.

Podporenými sa stávajú dva páry, ktoré sa vydali na niekoľkomesačné cesty:

Anna Chobotová – Išli vajcia na vandrovku. Cyklovandrovačku. 10000 kilometrov po Latinskej Amerike 🙂

Ako cestovať ekologicky, nízkorozpočtovo, zodpovedne a zábavne a to aj počas celosvetovej pandémie18 mesačná cesta na bicykloch.

Viac informácii o expedícii

Podpora: 270 €


Števka a Ján Smolkovci – Ako si stopnúť plachetnicu: Laický sprievodca východným Karibikom pre suchozemské krysy

Mať loď a plaviť sa nej nie je pre našinca úplne bežná záležitosť, preto prinášame návod ako to môže našinec zažiť pomerne jednoducho a čo to hlavne obnáša.

Viac informácii o expedícii

Podpora: 270 €


Ďakujeme všetkým prihláseným expedíciam za účasť v Expedičnom fonde. Zároveň veľmi pekne ďakujeme Vám – našim divákom a priaznivcom, ktorí darovali svoje 2 % z daní pre OZ Cestou necestou.

Ak plánujete dobrodružnú cestu, už dnes ju môžete prihlásiť do expedičného fondu. Budúce expedície môžete tiež kedykoľvek podporiť viacerými spôsobmi.