Rocky Mountains – Kanada 1. časť (amatérsky filmový dokument)

Počas mesačného pobytu  v Skalnatých horách sme v trojici Maja, Katka a Rudo okrem iného navštívili Red Rock CanyonNP Waterton , Cameron Lake na hraniciach s USA. NP YohoEmerald Lake, vodopády Takakkaw, Lake o Hara, kovbojské mestečko Fort Steel s techickými vychytávkami, kúpali sme sa v Radium Hot Springs. Prešli sme NP Banf s ikonickým Lake LouiseLake Moraine, vyšľapali sme do sedla Sentinel s dych berúcimi výhľadmi.

Moraine Lake

Pozorovali sme grizliho  pri Lake Helen. Prechádzali sa pod ľadovcom Athabasca. Kúpali sme sa v údolí Piatich jazier pri meste Jasper. Absolvovali sme nezabudnuteľný 2- dňový trek údolím tisícich vodopádov pod Mount Robson v Britskej Kolumbii ku jazeru Berg.

Chipmunk
Medveď baribal

Na každom kroku nás info cedule upozorňovali že sme v krajine medveďov a ako sa máme správať. Kanaďania dôsledne dodržiavajú pokyny a pravidlá. Vďaka tomu tu funguje spolužitie človek-medveď.

Trek v okolí Ľadovca Angel v NP. Jasper.

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu