Death road – Bolívia

Cesta smrti – odchádzame autobusom z La-Paz do vysokohorského mestečka La Cumbre vo výške 4760m.n.m.,kde začína 64 km downhill až do tropického  mestečka Coroico v nadmorskej výške 1200 m.n.m

Nespevnená cesta plná kameňov padajúcich zo strmých útesov, pod vami 900 metrov hlboké rokliny na dno ktorých našťastie nevidíte kvôli poprchávaniu a hmle.

3560 metrové prevýšenie

Premávka je tu ľavostranná, aby vodič mohol posúdiť vzdialenosť svojho vonkajšieho kolesa od okraja cesty. V roku 1995 bola El Camino de muerte vyhlásená za najnebezpečnejšiu cestu na svete. Odhaduje sa, že pri dopravných nehodách na Yungas Road ročne prišlo o život 200 až 300 vodičov.

Máme zopár zastávok, kde sa kocháme a fotíme

S klesaním sa aj počasie vylepšuje a nakoniec vytrasení ale šťastní prichádzame do džungle, kde vyzliekame všetky vrstvy oblečenia. Rozdiel v nadmorskej výške je 3560 m. a je to cítiť ?

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu