Peter Hliničan – Severná Kórea

Severná Kórea je jedna z najuzavretejších a najbizarnejších krajín našej planéty. Vydajte sa pomocou pútavého rozprávania spoločne s nami na východ ázijského kontinentu, kde už takmer 7 desaťročí vládne “božská” dynastia Kimovcov.Vedeli ste, že ich je nutné oslovovať oficiálnymi titulmi Veľký vodca súdruh prezident Kim Ir Sen, Veľký vodca súdruh generál Kim Čong Il a Veľký vodca súdruh maršál Kim čong Un? Dozviete sa aj ako to v krajine vyzerá, či sa ju oplatí navštíviť a či je pre bežného turistu nebezpečná. Naozaj funguje táto krajina ako jedna veľká potemkinovská dedina, alebo je to výmysel západnej propagandy? Uvidíte taktiež najväčší víťazný oblúk sveta, najväčší štadión či námestie, kde sa zmestí celé hlavné mesto. Aké je obľúbené jedlo Kórejcov a čo si myslia o západe oni?

Prezentácia je súčasťou 14. cestovateľského festivalu Cestou necestou v Bratislave 8. – 10. novembra 2019. Zobraziť celý program.

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu