Predstavujeme Vám expedíciu prihlásenú do Expedičného fondu v roku 2019. Aj Vy môžete pomôcť a podporiť dobrodruhov, aby si splnili svoje sny.

Vladimír Rekšák a Barbora Rekšáková

Sme manželia Barbora a Vladimír Rekšákovci. Spoznali sme sa pred ôsmimi rokmi a hneď sme vyrazili na našu prvú cestu do Španielska. Odvtedy sme spoločne precestovali veľkú časť Európy od Francúzska, cez Belgicko, Taliansko, Nemecko, Českú republiku, Poľsko, Slovinsko, Chorvátsko, Srbsko, Bosnu a Hercegovinu, Čiernu Horu, Macedónsko až po Albánsko. Minulý rok sme sa rozhodli naše cestovateľské presúvadlo vymeniť za 23-ročnú americkú dodávku Chevrolet Astro 4.3 AWD. Postupne sme sa venovali prestavbe nového auta tak, aby bolo schopné zdolávať tie najodľahlejšie kúty sveta. V strede roka máme v pláne auto dokončiť, a koncom leta 2019 budeme pripravení vyraziť! Na prvý výlet so Chevroletom sme chceli vyraziť do Albánska, to nám žiaľ nevyšlo. Tak sme sa rozhodli to zobrať poriadne z kopca a vyraziť na 60-dňovú expedíciu zo Slovenska až do krajín Strednej Ázie. V pláne mame prejsť niečo okolo 17000 km. Nie každému sa takáto príležitosť naskytne, a nie každý sa na takúto cestu môže vydať. My sme za to nesmierne vďační, a preto by sme chceli zážitky z našich ciest zdokumentovať a sprostredkovať ich ľudom, ktorí tuto možnosť nemajú, pripadne inšpirovať iných a zdieľať naše skúsenosti. Počas cesty máme v pláne natáčať videá, fotografovať a toto všetko spolu s našimi zážitkami zdieľať prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Po návrate máme v pláne vydať kalendár na rok 2020, fotoknihu s najlepšími fotografiami a zúčastňovať sa cestovateľských prednášok.

Jedinečnosť expedície: Budeme cestovať v 23-ročnej americkej dodávke, ktorú si prerábame na obytnú. Na Slovensku sú pravdepodobne registrované iba 3 takéto autá vrátane toho nášho.

Termín expedície: 9. 9. – 10. 11. 2019

Dĺžka expedície: Cesta bude trvať približne 60 dní.

Plánované krajiny: Postupne navštívime Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Turecko, Arménsko, Gruzínsko, Azerbajdžan, Turkménsko, Uzbekistan, Kazachstan, Rusko a nakoniec Ukrajinu.

Predošlé skúsenosti s cestovaním, odkazy na blogy, stránky alebo reportáže:  Cestujeme veľmi radi a pomerne veľa. Spoločne autom máme precestovanú veľkú časť Európy. Ako členom rôznych folklórnych súborov sa nám podarilo navštíviť aj neeurópske krajiny ako USA, Mexiko, Japonsko alebo Južnú Kóreu. Naše posledné cesty sú pomocou fotografie zachytené v galérii našej stránky na sociálnej sieti Facebook.

Web

Počet ľudí: Hlavná posádka budú 2 ľudia, možno sa k nám na nejakú časť cesty niekto pridá.

Rozpočet: Celkový rozpočet na expedíciu je ťažké odhadnúť, nakoľko stále do vozidla potrebujeme investovať nemalé finančné prostriedky. Ak však uvažujeme iba o ceste samotnej odhadujeme to na 5000 €. Do toho rátame víza, palivo, poplatky, ubytovanie, jedlo. Niečo sa nám dúfam podarí vyzbierať pomocou crowdfunding, niečo za pomoci oslovených sponzorov a ostatné budeme financovať z vlastného vrecka.

Crowdfunging: Projekt bude aj na Startovači (link bude fungovať od mája)

Fotky z predošlých ciest: