Ivana a Samo Sulíkovci – Uprostred peruánskeho pralesa

Ivana a Samo už spoločne po svete čo-to precestovali. Na toto dobrodružstvo sa však rozhodli ísť na dlhšie. Spravili si niekoľkomesačnú pracovnú prestávku a vybrali sa na netradičný cestovateľský mix – Peru-Indonézia. Počas ich rozprávania sa budú venovať Peru, kde precestovali väčšinu tradičných turistických lokácií, na vlastnú päsť pochodili niekoľko krásnych trekov v Kordillerách, ale hlavne, dostali šancu vyskúšať niečo, čo sa len tak bežne turistom nepodarí. Prispieť svojou troškou k záchrane peruánskych pralesov a vyskúšať si na vlastnej koži, aké to je žiť hlboko v tejto oblasti. Prídu vám porozprávať o skúsenosti z neziskovej organizácie Camino Verde, ktoré sa venuje reforestácii peruánskych pralesov. Ivana a Samo strávili dva týždne kilometre od najbližšej komunikácie, v lesoch pri rieke Tambopata (prítok Amazonky). Spolu s miestnymi ľuďmi sadili stromy, dokumentovali prácu organizácie a podieľali sa na každodennom živote komunity. Čo tam zažili a čo ich to naučilo, sa dozviete na ich prezentácii.

Prezentácia je súčasťou 13. cestovateľského festivalu Cestou necestou v Bratislave 8. – 10. marca 2019. Zobraziť celý program.

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu