Andrea Najvirtová – 7 rokov v Kosove: za freeridom a skialpom

Kosovo má tri pohoria s nadmorskou výškou nad 2000 m, avšak len jedno zastaralé lyžiarske stredisko. Balkánsky prašan som hľadala teda najskôr v okolitých strediskách v regióne, až som sa odvážila aj za skialpom do neprebádaných kosovských hôr. Rozprávanie o cestovaní za snehom alternatívnymi hraničnými prechodmi, freeride na odmínovaných off-pistoch, flexibilných vlekároch, lyžiarskych prvozjazdoch, (ne)infomáciách o snehu a lavínach a horách bez ľudí a pravidiel, ale hlavne o výbornej lyžovačke v tomto nie veľmi známom regióne.

Andrea žila 10 rokov na Balkáne, kde sa venovala rozvojovým a ľudskoprávnym projektom. Vo voľnom čase dopĺňala hormóny šťastia lezením, lyžovaním a túrami po skalkách a neprebádaných horách regiónu.

Prezentácia je súčasťou 13. cestovateľského festivalu Cestou necestou v Bratislave 8. – 10. marca 2019. Zobraziť celý program.

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu