Maroš Matoušek – Bangladéš a jeho súčasné výzvy

Rozprávanie o činnosti mimovládnej organizácie ADRA Bangladéš, ktorá, podobne ako mnohé iné medzinárodné mimovládne organizácie v tejto krajine, pomáha zvládnuť súčasnú utečeneckú Rohingya krízu a zároveň bojuje o udržanie menej známych lokálnych projektov. Spolu navštívime turistické centrum Cox Bazar a okolité utečenecké tábory, kde sa pozrieme na spôsoby, akými prežívajú vysídlení obyvatelia etnickej menšiny Rohingya z Barmy. Ďalej navštívime záplavové oblasti na vidieku a pozrieme sa na lokálny život farmárov a ich výzvy. Nakoniec nahliadneme za oponu miestnych chudobných štvrtí hlavného mesta, Dháky, kde sa pozrieme na výzvy, ktorým čelia miestni obyvatelia v týchto slumoch.

Prezentácia je súčasťou 13. cestovateľského festivalu Cestou necestou v Bratislave 8. – 10. marca 2019. Zobraziť celý program.

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu