Marek a Lenka Adamčíkoví – Divoká krása Shetlandských ostrovov

Na najsevernejších britských ostrovoch veľké davy turistov nestretnete. Zato je viac ako pravdepodobné, že na nich stretnete tulene, sťahovavých vtákov od výmyslu sveta, stádo shetlandských poníkov a ak budete mať šťastie, možno zazriete aj kosatky. Shetlandské ostrovy, to sú aj vetrom ošľahané strmé útesy, desiatky majákov, staré vikingské pamiatky, ale aj nekonečné vrtochy počasia. Počas prezentácie vás zavedieme aj do najsevernejšieho britského Fish & Chips, vysvetlíme vám, čo sú lochy a čo brochy a prečo je niekedy dobré mať so sebou selfie tyč, ak sa vydáte pozorovať rybáre dlhochvosté. Dozviete sa tiež, ako to dopadne, keď sa na road trip spolu vyberú jeden nešofér a jedna viac nešoférka ako šoférka.

Prezentácia je súčasťou 13. cestovateľského festivalu Cestou necestou v Bratislave 8. – 10. marca 2019. Zobraziť celý program.

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu