Oliver Kraus a Jana Prekopová – Naprieč Čínou na bicykloch

Veľká časť našej trojročnej cyklo-cesty viedla naprieč Čínou. Z tropických lesov a čajových plantáží južnej provincie Yunann sa s naloženými bicyklami šplháme cez Tibetské hory do nadmorských výšok nad 4500m. Zo zelených náhorných plošín smerujeme do vyprahnutej púšte Taklamakan až k Uyghurskému mestu Kašgar. Dá sa táto obrovská krajina vôbec zdolať na dvoch kolesách?

Prvé tri slová, ktoré sa v Číne naučíte sú ní-háw (ahoj), mí-fá (ryža) a me-jó (nie).
Navštevujeme miesta, na ktoré sa autobusy s turistami nedostávajú. Objavujeme naozajstnú čínsku kuchyňu, posúvame svoje fyzické aj psychické limity, zdolávame rozličné bariéry a učíme sa ako nájsť východiská z prekážok, o ktorých sa nám ani nesnívalo. No predovšetkým spoznávame národy a kultúry, ktoré sídlia pod jednou strechou nazývanou Čína.

O Cestovateľoch:

Sme dvojica Janka a Oliver, alebo aj cycle2inspire.
Tri roky sme sa po svete túlali na bicykloch. Prešli sme viac ako 40 000km a 28 krajín sveta. Z Nového Zélandu sme na bicykloch prešli domov na Slovensko. Milujeme tento druh cestovania a všetko čo so sebou prináša. Aj touto cestou by sme cheli namotivovať ostatných a ukázať, že bicykel je skvelý spôsob ako objavovať svet.

facebook

Prezentácia je súčasťou 12. cestovateľského festivalu Cestou necestou v Bratislave 9. – 11. novembra 2018. Zobraziť celý program.

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu