Marta Rajková – Himalájsky mama-trek

Do Himalájí chodím už ako na klavír. Prvý rok to bol okruh okolo Annapurny, druhý rok Everest Base Camp trek a tento rok Gokyo Lakes trek, na ktorý som vzala aj svoju 62-ročnú, síce malú, ale húževnatú mamu. Príďte si vypočuť ako Marta junior a Marta senior zvládli 11-dňový trek okolo tyrkysových jazier, najväčšieho himalájskeho ľadovca s výstupom na 5357 metrovú horu Gokyo Ri.
Okrem našej rodinnej avantúry plnej zvratov spomeniem aj ďalšie najpopulárnejšie treky v Himalájach. Samozrejme, nebudú chýbať ani užitočné informácie o trekingu v Nepále (povolenia, ceny, trasy, výšková choroba).
Vďaka trekingu v Himalájach viem, že trpezlivosť je niekedy viac ako fyzická sila a vek nie je prekážkou ani v najvyšších horách sveta. Okrem toho, ako povedal F. W. Nietzsche, „všetky naozaj veľké myšlienky vznikajú pri chôdzi.“

facebook

Prezentácia je súčasťou 12. cestovateľského festivalu Cestou necestou v Bratislave 9. – 11. novembra 2018. Zobraziť celý program.

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu