Nedotknuté kambodžské pláže a dychberúca kultúra

Naša cesta naprieč Kambodžou začínala prechodom z Vietnamských hraníc Ha Tien, cez útulné mestečko Sihanoukville, až na ostrov Koh Rong, ktorý nás uchvátil nielen svojimi plážami, ale aj nočným životom v mestečku Kaoh Touch. Ubytovaní sme boli na pláži Long Set Beach v útulných bungalowoch.

Pokračovali sme na vedľajší ostrov Koh Rong Samloem. Veľa možností prepravy na tento ostrov nebolo, väčšina začínala v spomínanom mestečku Kaoh Touch a končila v prístave v Saracen bay, čo nám nevyhovovalo, keďže náš cieľ bol presne na opačnom konci ostrova na pláži Sun Set Beach a cesta by viedla cez džunglu 🙂 Tak sme zvolili možnosť súkromnej prepravy (treba sa však pripraviť na vysoké poplatky, celkovo život na týchto ostrovoch nebol lacnou záležitosťou ako by sa mohlo zdať).  Tento ostrov nás uchvátil, a to najmä miesto, ktoré sme si zvolili na bývanie – Robinsow Bungalows. Bolo tam ticho, minimum turistov, takmer žiadna elektrina, večer sa všetko zhaslo a ponorili sme sa do nekonečnej tmy a ak ste mali šťastie ako my, mohli ste si užívať svetielkujúci planktón v mori pri padajúcich hviezdach. Ako v rozprávke. 

Oddýchnutí a odpočinutí sme sa vybrali na letisko 30 minút od Sihanoukville, odkiaľ sme leteli do Siem Reap veľmi rýchlym a krátkym letom asi za 25 euro, kde sme si užívali kambodžskú kultúru v Angkore a výrazne väčší počet, najmä činskych turistov. Je to obrovský komplex, takže sme stihli prejsť len zopár hlavných pamiatok ako Ta Prohm (kde natáčali Tomb Raider), Preah Khan, Ta Nei a samozrejme Angkor Wat. Oplatí sa vidiet aj plávajúcu dedinku Kampong phluk, ktorá pridáva na autentickosti. Malými loďkami vás zoberú na obrovské jazero Tonle Sap. My sme si tu užili západ slnka, ktorý sa oplatí naozaj vidieť.

, ,

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu