Nepál – Lower Dolpo – Veronika Trulíková, Slávka Ďurkáčová

Dve kamarátky a bývalé skautky, ktoré si povedali, že je čas pozrieť sa spoločne za hranice Európy a zliezť aj niečo náročnejšie ako Veľkú Fatru, porozprávajú o 15 dňovom treku v odľahlých oblastiach západných Himalájí, na ktorom stretli bon budhistického lámu, miestneho bossa, ktorý miluje bedminton, dve nemecké zubárky, včelára Johna, nahluchlého výrobcu ryžovej pálenky a veľa jakov. Bola to cesta, vďaka ktorej okúsili lahodné Dalbháty, osamelé večery pod vodopádmi, vietor v päťtisícových sedlách, pokoj budhistických gomp a prekrásne tyrkysové jazero ukryté hlboko v horách. A záver bude o tom, ako sa báli, či sa domov nepovezú v cargo lietadle.

Putovný festival Cestou necestou – jar 2016, Bratislava 07.03. – 13.03.2016
Prezentácia Veroniky Trulíkovej a Slávky Ďurkáčovej “Nepál – Lower Dolpo alebo trek údolím DoTarap k jazeru Phoksmundo” z prvého dňa festivalu (07.03.2016), v Hlave 22 v Bratislave.

, , , ,

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu