MongoLADA 2016 – Lada svetom (Marián Grofčík a Matej Fabšík)

Tretí prototyp ruského nezničiteľného stroja dopravil troch cestovateľov z Horného Vadičova až do Ulanbátaru. Kedže sme nemali moc dovolenky, museli sme celých skoro 8000 kilometrov zvládnuť za necelé dva týždne. Začiatok expedície priniesol svetový rekord v nepretržitej jazde na žiguli – 6000 kilometrov za 120 hodín. V Mongolsku začali nekonečné opravy auta a vyvrcholilo to zlomenou nápravou uprostred ničoho. Cestovanie na zhrdzavenom, takmer nefunkčnom vehikli je len pre otrlé povahy, ktoré dokážu dva týždne presedieť v aute! ?

www.ladasvetom.sk

Top zážitok:
Zváranie nápravy u nechápavého mongolského mechanika. Trvalo mu 10 cigariet, kým pochopil, kde je problém a my sme potrebovali minimálne ďalších 30, aby sme mu nevykrútili krk.

Putovný festival Cestou necestou – jeseň 2016, Bratislava 04.11. – 07.11.2016
Prezentácia Mariána Grofčíka a Mateja Fabšíka (Lada svetom)  “MongoLADA 2016” z druhého dňa festivalu (05.11.2016), v DK Ružinov v Bratislave.

, , , , , , , ,

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu