Blog

Na Babette za polárny kruh

Predstavujeme Vám expedíciu prihlásenú do Expedičného fondu v roku 2017. Aj Vy môžete pomôcť a podporiť dobrodruhov, aby si splnili svoje sny.

Denis Šmida

V roku 2017 sme si pre našu expedíciu vybrali opäť niečo trošku iné, ako bolo doposiaľ. S cieľom vzdelávať škandinávske losy o technických schopnostiach československých inžinierov sa počas dvojmesačnej cesty vydávame naprieč Slovenskom, Poľskom, Švédskom a Nórskom až na takmer najsevernejšie miesto Európy – Nordkapp, odkiaľ sa s hrdosťou, že sme niečo dokázali, vydáme naprieč krajinou tisícich jazier a Estónskom, Lotyšskom, Litvou na naše pekné Slovensko. Či Babetta so svojimi 2,4 koňmi cestu dlhú 6000 kilometrov zvládne? To vám neviem povedať. Ak by som si tým bol istý, pôjdem tak ďaleko, aby som si nebol. A cestujem, aby som to zistil. 🙂 Už šiesty rok približujeme ľuďom, aké to je pozerať na svet pri rýchlosti obmedzujúcej väčšinu cyklistov v jazde a to by sme radi robili aj naďalej pre radosť z cestovania. Každá cesta je dobrodružstvo a spoznávanie. Navštívte rovnaké miesto hoci aj desaťkrát a vždy objavíte niečo nové, stretnete iných ľudí, objavíte nové pocity… Toto pre nás znamená cestovať.

Termín expedície: júl – august 2017

Počet ľudí: štyria Slováci (50 % študenti / 50 % budúci študenti 🙂 )

Plánované krajiny: Slovensko, Poľsko, Švédsko, Nórsko, Fínsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva

Predošlé skúsenosti s cestovaním:

Dokopy máme za sebou 98 dní na cestách, počas ktorých sme prešli 10500 kilometrov naprieč Slovenskom, Českom, Maďarskom, Srbskom, Rumunskom, Bulharskom, Moldavskom, Ukrajinou, Arménskom a Gruzínskom v sedle 30-ročných československých mopedov Babetta.

Facebook
Dobrudruh.sk
TA3 (video)

Crowdfunding: Porozmýšľame neskôr.

Záväznosť expedície: Expedícia sa na 99 % uskutoční. Prípravy sú v plnom prúde… opravy strojov, zháňanie sponzorov, (prehováranie rodičov, aby nás pustili :D). Na začatie expedície pri dnešných cenách benzínu bude treba 17,44 € (štvorlitrová nádrž na Babette x 1,09€ za liter benzínu x 4 Babetty… a to sme už prešli 230 km a sme v Poľsku 🙂 )

Predpokladaný rozpočet: Na osobu: cca 600 € / 2 mesiace (benzín, jedlo, trajekty). 600 x 4 osoby = 2400 € celá expedícia

Jedinečnosť expedície: Jedinečný pohľad na škandinávske losy s ich jedinečným pohľadom na československé Babetty.

, , , , , , , , , , ,