Blog

Aplikácie do mobilu na cesty

Pred rokom a pol som dostal do ruky prvý smartphone od Acer a zistil som to, čo už mnohý vedia po veľa rokov – vie mať veľa užitočných funkcií. Na dlhšie cesty si budem i naďalej brať aj starú Nokiu, čo vydrží týždeň bez dobitia, ale aplikácie a možnosť wifi pripojenia sa môžu zísť. Posielam zoznam aplikácii, ktoré stoja za skúšku. Tie základné isto poznáte, avšak verím, že nájdete aj niečo, o čom ste nevedeli. Každý si nájde to svoje. Ak máte tipy na ďalšie, pokojne napíšte nižšie do diskusie.

Základné aplikácie:

  • Google Calendar
  • Google Maps (viete, že lokality si môžete stiahnuť offline?)
  • Google Translator (viete, že jazyky si môžete stiahnuť aj offline a keď ste niekde, môže vám to poslúžiť ako prekladač?), okrem toho je však množstvo lokálnych jazykových prekladačov a slovníkov podľa toho aký jazyk potrebujete. Na učenie jazykov je super Duolingo.
  • Facebook má aplikáciu nielen Messenger, ale tiež Groups, Pages Manager i Facebook Lite i Facebook Ads Manager
  • Užitočné môžu byť: Skype; Total Commander; GNotes (na písanie poznámok), Couchsurfing a AirBnb (na prespanie), YR.no (počasie) a Traveloka (populárne na lacné lety v Indonézii a JV Ázii). Alebo ak chcete ísť na rande: Tinder

Mapy

Ďalšie:

Ak používaš ďalšie, prosím napíš do komentára…

, , ,

Chceš dostávať informácie o pripravovaných podujatiach emailom?

Pridaj sa k tisícom dobrodruhov, ktorí pravidelne dostávajú čerstvé informácie priamo do svojej emailovej schránky. Buď medzi prvými, ktorí sa dozvedia o pripravovaných podujatiach, zaujímavých článkoch a radách i tipoch na cestu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu