Okolo sveta s palcom hore (kniha)

Toto, na našom trhu jedinečné, dielo je jasným dôkazom, že dlhodobé cestovanie nemusí byť len pre bohatých. Cestovateľ, ktorý len stopom prešiel viac ako trojnásobok obvodu Zeme, sa odhodlal podeliť o svoje rokmi nadobudnuté skúsenosti.

Kniha je rozdelená do dvoch hlavných častí – pred cestou a počas cesty. V prvej sa autor zameriava na to, čo je vhodné urobiť, kým sme doma a na cestu sa len chystáme. Napríklad, čo treba vybaviť, čo si so sebou nabaliť, ako si na cestu našetriť, s kým a prečo sa vlastne na cestu vybrať, aké očkovania a poistenia zvoliť, ako vybaviť víza a kopu ďalších vecí. V druhej časti sú už praktické rady, ako riešiť dopravu, ubytovanie, stravovanie, hygienu, internet, telefón, financie, interakcie s ľuďmi a podobne.

Jednotlivé témy sú rozobrané do dostatočnej hĺbky, aby boli jednoducho pochopiteľné. Zároveň sa ale autorovi podarilo vyhnúť zbytočným omáčkam, ktoré by mohli nudiť. Peter Hoferek do knihy zakomponoval aj časť svojej pozitívnej filozofie, čo tomuto návodu dáva ďalší rozmer. V knihe sú opísané aj jeho konkrétne skúsenosti, pretože najlepšie sa človek učí na príkladoch.

Kniha je určená nie len pre dobrodruhov, chystajúcich sa obísť Zem, ale rovnako vhodná je aj ako inšpirácia pre bežných turistov, ktorí z nej zistia, ako je možné minimalizovať výdavky a zvýšiť úroveň zážitkov a poznania z navštívenej krajiny.

Knihu a pár kapitol nájdete online, alebo sa príďte pozrieť na Hogyho prezentáciu 8.11. v Bratislave, 14.11. v Banskej Bystrici (tu bude krst!) alebo 22.11. v Piešťanoch.

 

okolo-sveta-s-palcom-hore-obal

, , ,